Podkładki pod Myszy i Klawiaturę

Jeżeli potrzebujesz akcesoriów komputerowych nasz sklep Renbis posiada szeroką ofertę nowoczesnych produktów, które są idealnym wyposażeniem każdego biura jak i domowego gabinetu czy zakątka komputerowego. Produkty są wykonane z wysokiej, jakości materiałów a niewygórowane ceny dają możliwość skorzystania z naszej oferty niemalże każdemu. Pragniemy zaprezentować zarówno elementy pomocnicze w pracy z komputerem takie jak podkładki pod mysz zwyczajne jak i te ze specjalnymi podkładkami odciążające nadgarstek, jak i wysoce specjalne akcesoria takie jak ergonomiczne podnóżki czy też fantastyczne podstawki pod monitor czy chłodzące podkładki pod laptop i szuflady pod klawiatury.

16 produkt(ów)

na stronę

16 produkt(ów)

na stronę

Podkładki pod mysz

Podstawowe akcesoria biurowe, do których niewątpliwie zalicza się podkładka pod mysz, mogą znacząco ułatwić pracę. Dostępne w sklepie Renbis produkty zostały dobrane tak, aby spełniały oczekiwania każdego, kto przed komputerem spędza długie godziny. Widoczne w tej kategorii podkładki są ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu. Niektóre modele posiadają dodatkowe oparcie odciążające nadgarstek.

Strona ta została rozszerzona o akcesoria ułatwiające zachowanie odpowiedniej pozycji i komfortu podczas pracy przy biurku. Znajdą Państwo tutaj takie produkty jak: podkładka pod mysz, podnóżek ergonomiczny, podstawka pod monitor i laptopa czy szuflada na klawiaturę z miejscem dla myszy komputerowej.

Cechy dobrej podkładki pod mysz

Kluczowymi elementami, którymi odznacza się dobra podkładka pod mysz jest materiał z którego ją wykonano, grubość i wymiary. Elementy te wpływają nie tylko na komfort użytkowania, ale też prawidłowe działanie urządzenia.

Materiał (guma, tkanina) - najczęściej stosowanym, sprawdzonym rozwiązaniem jest lekko chropowata powierzchnia, jednocześnie zapewniająca poślizg myszce oraz gumowany spód. Tkanina pokrywająca wierzchnią warstwę musi być odporna na przetarcia. Dolna warstwa powinna z kolei zapewniać przyczepność podkładki. W tym celu często jest ona gumowana.

Grubość - ma zapewnić równowagę między sztywnością a elastycznością i pomagać niwelować ewentualne nierówności blatu. Większość polecanych podkładek ma ok. 3 mm . Bardzo cienka podkładka często wykonana jest z tworzywa sztucznego i łatwo ulega odkształceniu, co utrudnia prawidłowe działanie myszy optycznych i laserowych.

Wymiary - powinny umożliwić swobodne operowanie na podkładce bez konieczności ciągłego podnoszenia urządzenia. Podkładka pod mysz przeznaczona dla graczy, może zajmować znaczną powierzchnię. Przyjmuje się jednak, że rozmiar (długość i szerokość) musi odpowiadać także ilości miejsca na biurku.

Korzyści ze stosowania produktów wysokiej jakości

Dobrze dopracowane produkty pozwalają na precyzyjną pracę myszki, na odpowiedniej przestrzeni. Zapewni też ochronę biurka przed zarysowaniem plastikowym urządzeniem. Mniej istotnym elementem jest też aspekt wizualny. W celu porównania weźmy tworzywo sztuczne i dobrze wykończoną tkaninę. Ta druga będzie przyjemniejsza w dotyku i bardziej estetyczna.

Podkładka pod mysz z podparciem nadgarstka

Charakterystyczną cechą ergonomicznych podkładek pod myszkę jest podpórka pod nadgarstek. Okazuje się ona bezcenna dla osób pracujących długie godziny przy komputerze. Jej działanie polega na odciążeniu ręki poprzez utrzymywanie dłoni w naturalnej pozycji. Pozwala to uniknąć zaburzeń takich jak zespół cieśni nadgarstka spowodowanych długotrwałym uciskiem nerwów.

Alternatywą do tego typu akcesoriów komputerowych jest standardowa, płaska podkładka pod mysz. Materiał z którego jest wykonana jest podobny. Mimo to jest bez porównania mniej komfortowa. Jej jedyną przewagą jest niska cena, czasami oscylująca nawet w okolicach kilku złotych. Podkładka pod mysz z podparciem nadgarstka kosztuje kilkadziesiąt i jest zalecana zarówno graczom, jak i pracownikom biurowym.

Niestandardowe akcesoria komputerowe

Do niestandardowych rozwiązań biurowych zalicza się między innymi podkładka podświetlana. Zwykle są to akcesoria nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale dobrze dopracowane i starannie wykonane. Podświetlenie jest kluczowe zwłaszcza dla graczy, ale znajduje zwolenników również wśród pracowników branży IT.

Coraz częściej spotykane są też podpórki do laptopów. Ich rodzaj zależy głównie od wielkości komputera. Cena z kolei może wahać się w przedziałach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Lepsze modele posiadają wentylatory, a nawet stację dokującą.

W tej kategorii umieściliśmy również podnóżki. Okazują się one wyjątkowo przydatne dla niskich osób, których długość nóg nie pozwala na swobodne sięganie podłoża. Dzięki temu stopy zawsze znajdą oparcie. Szczególnie istotne staje się podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

Ciekawą opcją jest też podpórka pod nadgarstek występująca oddzielnie od samych podkładek. W naszym sklepie polecamy żelową podkładkę, która zapewnia dobre podparcie przy zachowaniu optymalnej sztywności. Na podobnej zasadzie działa podkładka pod klawiaturę. Ten rodzaj akcesorium wspiera pozycję dłoni podczas pisania.