Tonery zamienniki Minolta

Tonery zamienniki Minolta

Jako czołowy dostawca urządzeń drukujących Minolta szczególny nacisk kładzie na rozwiązania biznesowe zwłaszcza w zakresie wydruku kolorowego oraz powiązanych materiałów eksploatacyjnych. Jednak ceny tego producenta często są zbyt duże dla użytkowników. Dlatego my stworzyliśmy ofertę, która skierowana jest właśnie do Państwa. Oferowane przez nas zamienniki tonerów Minolta są tańsze od oryginalnych tonerów. Dlatego zapraszamy do zakupów.

17 produkt(ów)

na stronę

17 produkt(ów)

na stronę

W kategorii dostępne są alternatywne tonery do drukarek znanego producenta Minolta w niezwykle atrakcyjnych cenach. Proponowane przez nas zamienniki są wysokojakościowe, cechują się dużą wydajnością oraz są bezpieczne dla dedykowanych drukarek, a ich użytkowanie nie grozi uszkodzeniem sprzętu.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając toner alternatywny do drukarki firmy Minolta?

Podczas zakupu zamiennika dla tonera niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na kilka dodatkowych parametrów oferowanych tonerów:

  • Utrzymanie gwarancji - zaufani producenci tonerów gwarantują utrzymanie gwarancji oraz zobowiązują się do naprawy sprzętu w momencie, gdy nastąpi awaria wynikająca z użytkowania zamiennika. Warto upewnić się, że wybrany przez nas alternatywny toner pochodzi od takiego producenta.
  • Testy zgodne z normą ISO/IEC 19752:2004(E) - każdy zamiennik powinien posiadać udokumentowane pozytywne przejście testów zgodnych z wyżej wymienioną normą. Są one gwarancją bezpieczeństwa i jakości.
  • Certyfikat jakościowy - gwarantuje on, że jakość tonerów jest stale kontrolowana, a produkt jest bezpieczny w użytkowaniu. Toner powinien posiadać certyfikat ISO 9001 lub ISO 14001.
  • Zaufane źródło i producent zamienników - przy zakupie zamienników konieczne jest upewnienie się, od jakiego producenta pochodzą, oraz trzeźwa ocena tego, z jakiego źródła je pozyskujemy i czy sklep z którego korzystamy jest zaufany. 

Kluczowe parametry tonerów

Kupując toner należy zwrócić uwagę na jego kluczowe parametry. Jednym z nich jest oznaczenie tonera, które informuje o modelu drukarki, do jakiego toner jest przystosowany. Niejednokrotnie jeden toner może zostać użyty w kilku drukarkach. Ponadto tonery posiadają określone kolory w palecie CMYK, należy zwrócić uwagę na to, czy dokonujemy zakupu odpowiedniego koloru. Ponadto dostępne są tonery w zestawach, dzięki czemu można zapłacić za pełną paletę niższą cenę, niż przy zakupie pojedynczych sztuk.

Kolejnym istotnym parametrem jest wydajność tonera, określana jako ilość możliwych do zadrukowania stron A4 przy około 5% pokrycia strony tuszem. Wydajność zależy przede wszystkim od rodzaju drukarki, jej rozmiaru i przeznaczenia, ale świadczy także o jakości tonera.

Cena jest parametrem, na który każdy klient z pewnością zwraca uwagę. Ceny zamienników są dużo niższe niż oryginalnych części, jednak nie oznacza to, że zamienniki są dużo gorsze jakościowo lub niebezpieczne.

Zakup zamiennika tonera - czy warto?

Może się wydawać, że tańsze zamienniki będą niebezpieczne dla sprzętu. Nic bardziej mylnego! Tonery alternatywne powstają najczęściej z tych samych półproduktów, z jakich produkuje się tonery oryginalne. Ponadto zamienniki to nic innego jak zregenerowane lub zrefabrykowane oryginalne kasety, wobec czego są całkowicie bezpieczne i dopasowane do dedykowanych drukarek.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wybrane przez nas produkty są wysokojakościowe i wydajne, z pewnością zadowolą one każdego właściciela drukarki Minolta.