Tablice informacyjne

Tablice informacyjne zawierają wiele cennych informacji, dotyczących położenia gabinetów, sal obsługi klienta i wydziałów na poszczególnych piętrach budynku. Umieszczane najczęściej w pobliżu głównego wejścia do budynku, pozwalają interesantom na szybkie i bezbłędne dotarcie w miejsce, w którym mogą załatwić swoją sprawę. Tablice informacyjne wykonujemy w rozmiarach dostosowanych do Państwa potrzeb. Stosujemy w nich trwałe materiały oraz odporne na promieniowanie UV folie. Tablice informacyjne polecamy zarówno w postaci do wieszania na ścianach, jak również wyposażone w pojedyncze lub podwójne statywy – w tym przypadku mogą zostać umieszczone w korytarzach, a także przy odpowiednim przymocowaniu, również na zewnątrz budynku. Starannie zaprojektowana i dobrze wykonana tablica, może przynieść firmie wiele korzyści, zapewniając jej większą liczbą klientów. Jeżeli do tej pory cierpieli Państwo z powodu niekorzystnego położenia swojego obiektu lub biura, tablica informacyjna może zmienić tę sytuację o 180 stopni. Z elementów systemu cligo® można zbudować tablice dowolnych rozmiarów z informacją stałą lub wymienną. Tablice te mogą być wieszane na ścianie, wolnostojące lub mocowane pod sufitem. Produkty z tej grupy powstają na indywidualne zamówienia. Do wyceny potrzebujemy rysunek tablicy z podanymi wymiarami.

7 produkt(ów)

na stronę

7 produkt(ów)

na stronę

Tablice informacyjne - gdzie należy je stosować?

Ostrzegają o ewentualnych zagrożeniach, wskazują drogę, informują o rozpoczętych pracach, które utrudniają swobodne poruszanie się po obiekcie, a także wykorzystywane są do oznaczania gabinetów oraz sali. O jakie produkty chodzi? Oczywiście o tablice informacyjne, które znajdują zastosowanie nie tylko wewnątrz wszelakiego typu budynków użyteczności publicznej, ale także na zewnątrz.

Przepisy BHP a tablice informacyjne

Stosowanie tablic informacyjnych jest oczywiście bezpośrednio skorelowane z obowiązującymi w Polsce Przepisami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, które dokładnie opisują zasady dotyczące m.in. wielkości, oświetlenia, wyposażenia, oznakowania oraz wentylacji miejsc, w których wykonuje się pracę, a także wskazują w jaki sposób można skutecznie zminimalizować zagrożenia z nią związane.

Co więcej, stosowanie się do wspomnianych przepisów ma również wpływ na bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających dane miejsce i to właśnie z tego też względu tablice i znaki informacyjne zgodne m.in. z normą EN 7010 możesz na co dzień spotkać w szkołach, urzędach, szpitalach, kinach, na lotniskach, stacjach kolejowych oraz w wielu innych miejscach, które na co dzień odwiedzane są przez setki osób.

Zastosowanie tablic informacyjnych

Dowodem na to, że tablice informacyjne są wprost niezastąpione jest fakt, że ciężko byłoby znaleźć inną gamę produktów, które mogłyby pochwalić się tak wszechstronnym zastosowaniem. Tabliczki zawierające informacje wykorzystywane są bowiem nie tylko w przychodniach oraz szpitalach, gdzie służą do oznaczanie gabinetów lekarskich oraz poszczególnych oddziałów, ale również

  • na dużych uczelniach wyższych;
  • w obiektach rehabilitacyjnych;
  • ośrodkach wczasowych;
  • na budowach;
  • ruchliwych węzłach transportowych,

a także w bankach, galeriach handlowych oraz wielu innych miejscach.

Na co zwrócić uwagę kupując tabliczki informacyjne?

Niezależnie od tego czy kompletujesz właśnie zestaw tablic informacyjnych zewnętrznych czy też wewnętrznych, w obu przypadkach kwestią, którą powinieneś wziąć pod uwagę jest jakość wykonania jaką mogą pochwalić się wspomniane znaki BHP.

Zamiast tablic wykonanych z gorszej jakości plastiku, wybierz raczej tablice i tabliczki wytworzone z tworzywa sztucznego odpornego na zmienne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia są w tym przypadku również barwinki wykorzystane do stworzenia znaków - tablice nie powinny blaknąć pod wpływem promieni słonecznych oraz wraz z upływem czasu. Niezwykle istotna kwestią jest również czytelność znaków, niedopuszczalną sytuacją, która może zakończyć się nawet bardzo dotkliwymi w skutkach problemami zdrowotnymi jest ta, gdy informacje umieszczone na znaku nie są widoczne z większej odległości.

Jak powinny być rozmieszczone tablice i tabliczki informacyjne?

Prawidłowym rozwiązaniem jest umieszczanie tablic w miejscach, które są doskonale widoczne z każdej pozycji. Tego typu oznaczenia nie powinny więc być schowane za filarami, kolumnami czy też innego typu załamaniami ścian, gdzie mogłyby umknąć uwadze klientów oraz pracowników.

Najprościej mówiąc tabliczki informacyjne powinny skutecznie rzucać się w oczy, tak by nawet podczas najbardziej stresującej i niecodziennej sytuacji były one widoczne z daleka. Dobrym pomysłem jest więc zamontowanie ich w centralnym punkcie na wysokości wzrostu przeciętnego człowieka.

Solidne i trwałe tablice informacyjne? Sprawdź ofertę sklepu StojakiPlastikowe.pl!

Szukasz sklepu oferującego różnego typu tablice BHP, które wykonane są z trwałych i odpornych na działanie promieni UV materiałów? Jeżeli zależy Ci na jakości, estetycznym wyglądzie oraz funkcjonalności, a znacznie ma dla Ciebie również cena, to koniecznie zapoznaj się z listą produktów dostępnych w naszym sklepie, których wymiary zawsze możemy dopasować do Twoich indywidualnych potrzeb!

Wśród dostępnych w menu kategorii znajdziesz nie tylko znaki informacyjne, ale również tabliczki przydrzwiowe, ścianki prezentacyjne, standy reklamowe oraz wiele innych propozycji. Każdy produkt spełnia wymogi UE, dlatego możesz mieć pewność, że cena którą oferuje nasz sklep jest jak najbardziej adekwatna.