Pudła archiwizacyjne

Produktów od 1 do 24 z 32

na stronę

Strona:
 1. 1
 2. 2

Produktów od 1 do 24 z 32

na stronę

Strona:
 1. 1
 2. 2

Pudła do archiwizacji dokumentów

Każda nadwyżka dokumentów musi być zarchiwizowana. Bardzo ważną rzeczą jest, aby wszystkie dokumenty zgromadzone były w sposób czytelny oraz precyzyjny. Powinien panować tam ład oraz porządek, w zachowaniu których z pewnością pomogą pudła archiwizacyjne na dokumenty albo segregatory.

Pudła archiwizacyjne wykonywane są z trwałej tektury. Są specjalnie przygotowane do pakowania, a także transportu i segregacji różnych dokumentów oraz całych segregatorów. Warto dodać, iż pudła to doskonałe rozwiązanie na długoterminowe przechowywanie dokumentów - stanowią one mikro archiwa.

Budowa pudeł

Większość pudeł do archiwizacji jest wykonana z kilku warstw tektury. Pudła posiadają wzmocnione dno. Stosowane są w nich uchwyty, które ułatwiają przenoszenie lub wyjmowanie. Dla wygody pudła mogą być otwierane z boku albo od góry. Na każdym pudle jest miejsce na opis zawartości. Rodzajów pudeł jest dość dużo – każdy znajdzie coś dla siebie. 

Pudła są składane i jednocześnie bardzo proste w montażu. Mogą występować w wersji kolorowej (raczej te mniejsze) albo ze specjalnym opisem lub nadrukiem.

Pudła nadają się do ponownego przetworzenia. Dzięki budowie kartonów można je łatwo ustawiać jeden na drugim, a przy tym zaoszczędzić powierzchnię archiwalną.

 Podstawowe zastosowanie pudeł do archiwizacji dokumentów:

 • porządkowanie dokumentów;
 • przechowywanie dokumentów;
 • przechowywanie luźnych wydruków, broszur, pism itd.;
 • transport i przechowywanie zapełnionych segregatorów;
 • transport wydruków, broszur, dokumentów.

Zalety pudeł:

 • opis pudła można umieścić na bocznych ściankach;
 • przenoszenie pudła ułatwiają uchwyty;
 • kontenery można poustawiać jeden na drugim (stoją one stabilnie dzięki specjalnym zaczepom);
 • bardzo łatwe składanie pudła.

 

Podsumowanie

Archiwizacja dokumentów jest procesem ważnym. Wymogi prawa zobowiązują do przechowywania niektórych dokumentów kilkanaście lat. Warto dobrze zorganizować archiwum oraz zadbać o bezpieczeństwo dokumentów tam zgromadzonych oraz łatwy do nich dostęp. W zależności od specyfiki, rodzaju działania należy wybrać odpowiednie kartony, które ułatwią pracę w archiwum, a także transport i przenoszenie zgromadzonej dokumentacji.