Rolki termiczne do kas fiskalnych

Od lat najpopularniejszą formą drukowania paragonów fiskalnych są rozmaite kasy. Chociaż ich funkcje mogą być różne, to muszą one spełniać podstawowe zadanie, jakim jest wydanie dowodu sprzedaży towaru lub usługi. Niezmiennie od dłuższego czasu wykorzystuje się w tym celu rolki do kas fiskalnych. Mówiąc o kasach fiskalnych mamy na myśli jednak rozmaite urządzenia drukujące paragony fiskalne. Mogą to być zarówno kasy sklepowe jak i parkomaty. Papier termiczny mogą wykorzystywać również bankomaty czy urządzenia do drukowania etykiet. W zależności od rodzaju kasy można wyróżnić kilka rodzajów rolek. Zostały one omówione poniżej

22 produkt(ów)

na stronę

22 produkt(ów)

na stronę

Rodzaje rolek do kas fiskalnych i ich zastosowanie

Kasy fiskalne drukarki czy wagi sklepowe mogą wykorzystywać kilka rodzajów rolek. Można się spotkać z następującymi typami:

  • rolka offsetowa - służy do drukarek, które wykorzystują tradycyjny druk za pomocą tuszu. W gruncie rzeczy jest to po prostu zrolowany kawałek papieru o standaryzowanym rozmiarze
  • rolka termiczna - obsługująca ją kasa fiskalna jest znacznie cichsza, a wydruk powstaje pod wpływem ciepła. Rolki te są pokryte warstwą chemiczną reagującą termicznie z mechanizmem drukarki.
  • rolka samokopiująca - coraz rzadziej spotykana, ale jeszcze wykorzystywana, drukuje paragon od razu w dwóch egzemplarzach.

Każde z wymienionych rozwiązań posiada swoje wady i zalety, a ich znajomość pozwoli wybrać najlepsze rozwiązanie dla biznesu. Wspomniane rolki kasowe offsetowe są tanie, a druk w miarę trwały. Co więcej, nieprawidłowe osadzenie rolki w kasie nie wpływa na możliwość drukowania tekstu, o ile oczywiście paragon wyjdzie. Rolka termiczna jest wrażliwa na warunki atmosferyczne, dlatego ich dłuższe przechowywanie może być utrudnione. Co więcej, istotny w jej wypadku jest montaż, ponieważ warstwą chemiczną zwykle jest pokryta tylko jedna strona. Nieprawidłowe umieszczenie w kasie skutkuje brakiem druku. Rolka samokopiująca jest obecnie przydatna tylko dla przedsiębiorstw zbierających kopię paragonów. Ponieważ jednak powszechne w restauracjach i sklepach są już systemy pos, rozwiązanie to staje się mniej popularne. Systemy elektroniczne przechowują dane o sprzedaży w trwalszym formacie, a dodatkowo umożliwiają analizę stanów magazynowych, food cost'u i innych ważnych wartości. Jak zatem wybrać rozwiązanie dla siebie?

Dobór rolki do sprzętu

Jeśli posiadasz kasy fiskalne drukarki, wagi sklepowe czy inne akcesoria drukujące paragony potrzebujesz rolki, które będą odpowiadać rodzajowi sprzętu. Chcąc samodzielnie ustalić potrzebny rodzaj papieru do kasy należy znać 3 parametry:

  • typ rolki (offsetowa, termiczna, samokopiująca) - rodzaje te zostały omówione powyżej
  • długość rolki
  • szerokość rolki.

Znając powyższe informacje możemy ustalić niezbędne akcesoria do kas i drukarek. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z wyborem możemy skontaktować się z przedstawicielem sklepu Renbis, który znając model sprzętu dobierze właściwy produkt. Kupując u nas mogą Państwo liczyć nie tylko na profesjonalne doradztwo, ale również być pewnym, że cena będzie naprawdę konkurencyjna. Rolki kasowe z naszego sklepu pasują dla każdego typu urządzeń.

Ile kosztują rolki do kas fiskalnych?

Akcesoria do kas fiskalnych, a w szczególności roki nie są drogie. Ich cena netto może zależeć od jakości produktu i producenta. Warto zwrócić uwagę, Że jedno i drugie nie zawsze idzie w parze. Cena za szt. jest też zależna od wielkości zamówienia oraz dostępności towaru. Pod tym względem, o ile to możliwe, warto rozważyć zakup sprzętu, który będzie ekonomiczny w długoletnim użytkowaniu. Jeśli jednak nie istnieje możliwość wyboru, można poszukać zamienników, pasujących do naszego aparatu. Co istotne, nowoczesna kasa fiskalna online może być paradoksalnie tańsza w eksploatacji, niż stara drukarka offsetowa. Wynika to z faktu, że rolki offsetowe są niepopularne, a technologia papieru termicznego na tyle rozwinięta, że drukarki fiskalne online, które wykorzystują ten typ rolki mają stałe wsparcie za niewielkie pieniądze. Akcesoria i zestawy do kas mogą być też tańsze, jeśli uwzględni się zróżnicowane koszty transportu. Przy dużych zamówieniach może być on darmowy, a przy mniejszych warto planować tak zakup, aby maksymalnie wypełnić paczkę w kategorii wagowej i wielkościowej.

Gdzie zamówić rolki do kasy fiskalnej?

Popularność sklepów internetowych sprawia, że postanowiliśmy udostępnić Państwu przestrzeń online, która pozwoli znaleźć odpowiedni produkt, porównać ceny i złożyć zamówienie. Strona renbis.pl zawiera wszystkie niezbędne materiały biurowe i eksploatacyjne dla rozmaitych przedsiębiorstw. Oferta nie ogranicza się do kas sklepowych. Rolka termiczna może znaleźć zastosowanie w bankomatach, parkomatach i innych systemach drukujących. Posiadamy także papier offsetowy dla drukarek igłowych. Osoby nie będące przekonane jaki produkt potrzebują, lub potrzebujące dodatkowych informacji mogą skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i przyjmiemy zamówienie zarówno firm jak i osób indywidualnych.