Preparaty do dezynfekcji

Płyn do dezynfekcji powierzchni to podstawowy element wyposażenia każdego zespołu sprzątającego miejsca publiczne, takie jak szpitale, przychodnie, sklepy, instytucja, urzędy, szkoły, apteki czy inne placówki. Płyny do dezynfekcji różnią się składem i pełnią różne funkcje, mając jednak wszystkie na celu to samo - zapewnić bezpieczeństwo osobom odwiedzającym dane miejsce. Dzięki odpowiednim preparatom, usuniesz niebezpieczne drobnoustroje z najczęściej dotykanych miejsc. Warto zwracać uwagę na blaty, poręcze, klamki, uchwyty w ciągach komunikacyjnych, poczekalniach, na klatkach schodowych oraz wejściach do pomieszczeń. W ten sposób zmniejszymy ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji i zakażeń poprzez osoby odwiedzające dane miejsce. Poznaj produkty, które pomogą Ci przeprowadzeniu dezynfekcji w Twojej placówce.

3 produkt(ów)

na stronę

3 produkt(ów)

na stronę

Środek do dezynfekcji - rodzaje

Środki do dezynfekcji mają na celu usuwać drobnoustroje groźne dla zdrowia, a czasem i życia. Często mylone z środkami do sterylizacji (które mają na celu usunąć wszystkie bakterie, grzyby, wirusy oraz ich formy przetrwalnikowe), środki dezynfekcyjne nie likwidują wszystkich drobnoustrojów, a obniżają ich ilość do bezpiecznego poziomu. Jest to uzasadnione działanie szczególnie w wypadku preparatów przeznaczonych do użycia w kontakcie ze skórą.

Środki do dezynfekcji, ze względu na swój skład, możemy podzielić na liczne kategorie. Płyn dezynfekujący używany przez chirurgów, w salonach kosmetycznych czy przychodniach medycznych jest głównie przeznaczony do antyseptyki - np do odkażenia skóry przed nakłuciem. Niektóre płyny służą do przepłukiwania ran przewlekłych czy dezynfekcji błon śluzowych. Preparat do dezynfekcji narzędzi to rodzaj produktów charakteryzujących się zazwyczaj bardziej agresywnym składem. Niektóre z nich służą do odkażania ręcznego, podczas gdy inne jedynie do maszynowego.

Dezynfekowanie powierzchni małych

Jeśli potrzebujemy płynu do szybkiej dezynfekcji powierzchni niewielkich, najlepszym i najtańszym rozwiązaniem okażą się preparaty na bazie alkoholu. Mają one krótki czas działania, co oznacza, że tego typu środki do dezynfekcji nie musi pozostawać na dezynfekowanej powierzchni przez długi czas. Umożliwiają one szybką i łatwą pracę, nie stanowią zagrożenia dla personeli medycznych, pacjentów, czy osób odwiedzających placówkę. Dezynfekcja powierzchni z pomocą preparatu na bazie alkoholu może niestety uszkadzać niektóre powierzchnie już przy pierwszym użyciu lub po regularnym stosowaniu na danej powierzchni. W takim wypadku warto sięgnąć po środki bezalkoholowe. Bywają one droższe i mają dłuższy czas działania, są jednak nieszkodliwe dla większości powierzchni, można je używać regularnie przez długi okres czasu na tej samej powierzchni i zwykle przyjemniej pachną.

Dezynfekcja powierzchni o dużym metrażu

W wypadku miejsc dużo większych powierzchniowo, stosowanie płynów na bazie alkoholu okazuje się bardzo niewydajne. Po pierwsze, problem staje się cena, która przy dużych ilościach może sięgnąć wysoko. Po drugie, problemem może być składowanie preparatów, które będą zajmować sporo miejsca. Może to dotyczyć dużych hal, podłóg w placówkach medycznych czy w szkołach, i tym podobnych. W takiej sytuacji warto sięgnąć po preparaty chlorowe i bezchlorowe występujące najczęściej wygodnych i wydajnych koncentratach.

Preparaty chlorowe do dezynfekcji powierzchni charakteryzują się silnym działaniem zwalczającym całe spektrum bakterii, wirusów oraz grzybów. Z kolei środek dezynfekujący bezchlorowy stosowany na dużych powierzchniach - choć mniej agresywny niż środek chlorowy - zwykle posiada właściwości odkażająco-myjące. Jest to produkt dwa w jednym - jednocześnie myje i odkaża powierzchnię pozwalając zaoszczędzić czas i ilość pracy. Produkty przeznaczone do dezynfekcji powierzchni o dużym metrażu sprzedawane są w wygodnych koncentratach, które łatwo transportować i składować bez zabierania niepotrzebnej przestrzeni. Przy użyciu koncentratów, warto z uwagą przeczytać informacje umieszczone na opakowaniu - w zależności od tego, jaki rodzaj substancji aktywnych został użyty w preparacie do dezynfekcji powierzchni, obliczanie roztworu roboczego i rozwadnianie produktów będzie wyglądać inaczej.

Jaki środek do dezynfekcji sprawdzi się w Twojej firmie?

Dezynfekcja powierzchni to temat niezwykle aktualny, szczególnie w obliczu pandemii. Regularna, odpowiednio wykonana dezynfekcja zmniejsza ryzyko przenoszenia zakażeń na większą liczbę osób. Cena produktów do odkażania może być większa, niż w przypadku zakupu środków jedynie myjących. Jednak w sytuacjach szczególnych, takich jak epidemia, nie można rezygnować z tej formy walki z zakażeniami. Szczególna ostrożność i regularna dezynfekcja musi zostać zastosowana w miejscach odwiedzanych przez wiele osób, a także takich, gdzie istnieje duże ryzyko, iż ludzie Ci są chorzy. Dotyczy to aptek, placówek medycznych, dużych marketów jak i mniejszych sklepów wielobranżowych, stacji paliw a także środków transportu publicznego. Wprowadzenie właściwych procedur zachowania higieny i bezpieczeństwa pomoże w zwalczeniu choroby w dużo szybszym czasie. W takich momentach liczy się współpraca i zastosowanie się do zaleceń zarówno przez duże firmy jak i właścicieli mniejszych firm.

Zamówienie i dostawa

Mamy nadzieję, że spośród stale rosnącego wachlarza produktów w naszym sklepie internetowym znajdziesz środki do dezynfekcji powierzchni takie, jakich potrzebujesz. Nasz sklep oferuje produkty podzielone na odpowiednie kategorie. Znajdziesz pośród nich płyny o małych, poręcznych pojemnościach, jak i środki w dużych baniakach. Oferujemy także środki do dezynfekcji w innych formatach, na przykład chusteczki dezynfekujące czy mydła antybakteryjne. Wierzymy, że przystępna cena i szybka wysyłka zachęcą Cię, by ponownie odwiedzić nasz sklep online.

Nasze produkty wysyłamy i dostarczamy w przeciągu 48 godzin od złożenia i opłacenia zamówienia. Na terenie Warszawy i jej obrzeży korzystamy z własnych środków transportu, aby dostarczyć Twoje zamówienie tak szybko, jak to tylko możliwe. Z kolei na terenie Polski korzystamy ze wsparcia doświadczonej firmy kurierskiej. Ponieważ wiemy, jak bardzo istotnie jest dla Ciebie wprowadzenie informacji na temat bezpieczeństwa życia i zdrowia w czyn jak najszybciej, dołożymy wszelkich starań, aby Twoje zamówienie dotarło do Ciebie na czas.