Podkładki pod mysz do komputera

Podkładki pod mysz to standardowe akcesorium usprawniające pracę przy komputerze. Wydawać by się mogło, że zakup podkładki pod myszkę to nic trudnego, jednak ilość i różnorodność produktów z jakimi spotkasz się w sklepie może Cię zaskoczyć. Na co zatem zwrócić uwagę gdy kupujesz podkładkę pod mysz?

Podkładki pod mysz - parametry

Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze podkładek pod myszkę (omawiamy je szerzej w poniższych akapitach):

  • grubość
  • materiał wypełnienia
  • materiał zewnętrzny
  • odpowiedni poślizg
  • odporność na brud
  • dodatkowa podkładka pod nadgarstek
  • wielkość powierzchni podkładki

Podkładka pod mysz i nadgarstek

Choć podkładka pod myszkę wydaje się być mało istotnym akcesorium, ma ogromny wpływ na jakość, płynność i komfort pracy. Podkładka pod mysz zapewnia odpowiedni poślizg między myszką a podłożem, a także zapobiega porysowaniu się biurka. Eliminuje wszelkie nierówności podłoża, które utrudniałyby pracę z myszką optyczną czy laserową.

Do tego, podkładka pod mysz nie tylko ułatwia operowanie myszką. Odpowiednio dobrane mogą również być ważne ze względów zdrowotnych. Wybrane modele podkładki pod mysz posiadają żelową bądź piankową podkładkę pod nadgarstek. Oczywiście wybór takiej podkładki pod mysz jest kwestią preferencji użytkownika, wielu jednak przekonało się, że podstawka odciąża nadgarstek i w dłuższej perspektywie jest inwestycją w zdrowie.

Materiał zewnętrzny podkładki pod myszkę

Materiał na podkładkę pod mysz ma duże znaczenie. Warstwą wierzchnią może być tkanina, guma, nylon czy nawet skóra. Istotne jest, aby materiał wierzchni zapewniał odpowiedni poślizg myszce, nie brudził się szybko oraz był przyjemny w dotyku.

Spodnia warstwa musi z kolei zapewniać odpowiednią przyczepność. Antypoślizgowy spód sprawi, że podkładka pod mysz nie będzie przesuwać się po biurku.

Podkładka pod myszkę - pianka, tworzywo sztuczne czy żel?

Wypełnienie podkładki pod myszkę powinno spełniać swoje funkcje przy jednoczesnym zachowaniu jak najmniejszej grubości podkładki. Zbyt gruba podkładka będzie zbyt miękka, co utrudni operowanie myszką.

Jeśli decydujemy się na opcję z podkładką pod nadgarstek, zwykle mamy do wyboru trzy opcje wypełnienia - pianka, żel lub tworzywo sztuczne. Piankowe mają zwykle najniższą cenę. Mogą być dobrą opcją, jeśli chcemy sprawdzić, czy dobrze pracuje nam się z podkładką pod nadgarstkiem. Żelowe są z kolei trwałe i zapewniają przyjemny w dotyku chłód bez odkształcania się. Podkładka pod nadgarstek może być też wykonana z elastycznego plastiku, który jest najłatwiejszy w kwestii utrzymania czystości i higieny.

Kup podkładkę pod mysz w Renbis.pl

podkładki pod mysz

Decydując się na zakup, zwróć uwagę jaką wielkość ma wybrana podkładka pod mysz. Zbyt małe podkładki pod myszkę mogą frustrować w trakcie pracy. Warto jednak wziąć pod uwagę powierzchnię biurka na którym pracujemy i dobrać wielkość podkładki pod mysz tak, aby bez problemu nam się na nim zmieściła.

Dodaj komentarz