Jak zadbać o porządek w biurze? Archiwizacja dokumentów

Archiwizacja dokumentów to proces przez który przechodzi każda dłużej istniejąca firma. Archiwizowanie dokumentów pozwala nie tylko w zadbaniu o ład w biurze, ale jest też wymagana i regulowana przez przepisy prawa. Aby zarchiwizowanie i przechowywanie dokumentów mogło przebiec możliwie szybko i bezproblemowo, dobrze jest wyposażyć się w odpowiednie materiały biurowe. Poznaj produkty w naszym sklepie, które Ci w tym pomogą.

Prawidłowo posegregowane, skatalogowane i opisane dokumenty pomagają w utrzymaniu porządku w biurze. Bez wątpienia ułatwia to sprawne zarządzanie firmą. Do archiwizacji dokumentów potrzebne są akcesoria, których w naszym sklepie mają Państwo wyjątkowo duży wybór. Należą do nich segregatory, koszulki, przekładki do segregatorów czy pudła archiwizacyjne. Zobaczmy jak mogą pomóc w organizacji archiwalnych dokumentów.

Archiwizacja dokumentów - segregatory A5 i A4

Segregatory A5 i A4 to dobry sposób na uporządkowanie dokumentów. W biurze ważne jest, by mieć na wszystko miejsce i wiedzieć, gdzie co jest. W ten sposób unikniesz straty czasu na szukanie rzeczy i będziesz mógł je szybko znaleźć, kiedy będziesz ich potrzebował.

Stosując segregatory możesz wykorzystać różne kolory dla różnych spraw, a także zwięźle opisać je dzięki indeksowi na grzebiecie.

Segregatory A4 i A5 w naszym sklepie

Przekładki do segregatora

Przekładki do segregatora pomagają uporządkować dokumenty, dzieląc je na różne kategorie. Są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, więc możesz wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Przekładki do segregatorów są wykonane z mocnych materiałów, takich jak karton czy plastik, i mają perforowane krawędzie, co ułatwia wkładanie ich do segregatorów.

Przekładki do segregatorów w naszym sklepie

Koszulki i ofertówki - archiwizacja dokumentów

Koszulki groszkowe i koszulki krystaliczne to łatwy sposób na uporządkowanie papierów tak, aby można było łatwo je przeglądać bez brudzenia i gniecenia dokumentów.

Z kolei ofertówki zapewniają sztywność a także profesjonalny wygląd dokumentom i plikom. Można je wykorzystać również do wysyłki dokumentów pocztą aby zapobiec ich zagnieceniu.

Teczki kartonowe i polipropylenowe oraz aktówki

Teczki na dokumenty wykonane z grubej tektury lub polipropylenu to kolejny świetny sposób na archiwizację dokumentów. Są łatwe do opisania i mogą pomieścić mniejsze pliki dokumentów, dla których segregator byłby zwyczajnie za duży.

Teczka aktowa to poręczne akcesorium każdego przedsiębiorcy czy przedstawiciela handlowego. Skórzana aktówka nie dość, że pomieści ważne dokumenty, to posiada większą ilość wygodnych kieszonek, na przykład na wizytówki, notatnik czy długopisy. Do tego wygląda niezwykle profesjonalnie.

Pudła do archiwizacji dokumentów

Pudła archiwizacyjne pozwalają w sposób czytelny i precyzyjny przechowywać starsze dokumenty. Nie wraca się do nich zbyt często, ale są potrzebne w razie kontroli. Dokumenty potrafią sporo ważyć, dlatego istotne jest aby pudła do archiwizacji dokumentów miały wzmocnione dno i były wykonane z kilkuwarstwowej tektury. Dzięki temu nie będzie im straszna nawet przeprowadzka do innego biura.

Dodaj komentarz