Jak wybrać idealną podkładkę pod nadgarstek

Pracownicy biurowi, bądź też osoby, które spędzają długie godziny przed komputerem, z pewnością wiedzą, jak ważny jest komfort pracy. Często spotykane są drobne kontuzje, które spowodowane są powtarzalnym ruchem nadgarstków lub szyi. Urazy czy uszkodzenia ścięgien nadgarstków często są bolesne, a niekiedy wymagają nawet leczenia. Spowodowane są nieustannym używaniem myszki, wykonywaniem tej samej czynności przez wiele godzin oraz niezmienianiem pozycji dłoni. Obecnie oferowane są różnego rodzaju podkładki pod nadgarstek, które mogą pomóc wzmocnić komfort pracy oraz zapobiegać niechcianym bólom. Warto dowiedzieć się, czym kierować się podczas wyboru tego akcesorium.

Idealna podkładka pod nadgarstek - co jest ważne? 

Istotnym faktem przy decydowaniu się na zakup podkładki pod nadgarstek jest odpowiedź na pytanie, kto będzie jej używał. Pracownik biurowy będzie potrzebował zupełnie innego modelu podkładki niż zapalony gracz komputerowy, a jeszcze inna będzie właściwa dla sporadycznego użytkownika komputera. Dostępne modele podkładek można podzielić na ergonomiczne oraz ekonomiczne podkładki. Ergonomiczna podkładka pod nadgarstek w swojej budowie posiada dodatkową podpórkę, na której umiejscowiony powinien być nadgarstek. Ekonomiczna natomiast jej nie posiada.

Osoba, która niewiele czasu spędza przed ekranem monitora śmiało może zdecydować się na oferowane podkładki ekonomiczne. Tej rodzaj podkładki zapewnia wystarczający komfort pracy. Dodatkowo, dzięki wykonaniu z pianki wulkanicznej, zapewniają nie ślizganie się podczas pracy. Doskonale ochronią też blat biurka czy stołu przed zarysowaniem.

Osoby, które wiele godzin dziennie spędzają przy komputerze i niezmiennie trzymają nadgarstek w tej samej pozycji powinny wybrać podkładkę ergonomiczną. Zapewni to komfort pracy, a użytkownikowi komputera pozwoli uniknąć bolesnych kontuzji nadgarstka. Dostępne w ofercie podkładki wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Można zdecydować się na model, który posiada podporę wykonaną z żelu. Praca z takim gadżetem jest niezwykle wygodna, a nadgarstek może odpocząć.

Przekładki do segregatorów w naszym sklepie

Na jakie cechy zwrócić uwagę przy wyborze podkładki pod nadgarstek?

Decydując się na konkretny model podkładki pod nadgarstek warto pamiętać o różnych aspektach jej dopasowania do potrzeby użytkownika. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na wymiar. Mała podkładka zajmuje niewiele miejsca, z kolei w większym rozmiarze podwyższy komfort pracy i będzie chronić większy obszar biurka przez uszkodzeniem.

Istotny jest również surowiec, z którego wykonana jest podkładka pod nadgarstek. W ofercie można je znaleźć w różnych opcjach: pianki wulkanicznej, żelowe lub tekstylne. Nadrzędną cechą jednak jest jakość jej wykonania oraz dobra przyczepność do podłoża. Podkładki pod nadgarstek dostępne są także w szerokiej gamie kolorystyczne, dzięki czemu zadowolą każdego klienta.

Rodzaj myszy, jaką posiadamy również powinien być znaczący w podjęciu decyzji o rodzaju podkładki. Mysz laserowa, jak nazwa wskazuje, posiada laser, który przenika. Mając to na uwadze, warto wybierać twardszą podkładkę, co zapewni nam wygodę używania. Do myszy optycznej pasuje niemal każda podkładka. Idealnie sprawdzi się podkładka pod nadgarstek wykonana z pianki wulkanicznej.

 

Podkładka pod nadgarstek jest niezbędnym akcesorium każdej osoby, która spędza czas przed komputerem. Nie tylko zapewnia maksymalny komfort pracy, ale też chroni nasze dłonie przed kontuzją. Dodatkowo będzie ochroną obszaru roboczego przed uszkodzeniami. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i dobór odpowiedniego modelu do swoich preferencji.

Dodaj komentarz