Segregatory A4 - akcesoria do Twojego biura

Nieustanny chaos panujący w dokumentach biurowych, a także tych przechowywanych w domu doprowadza Cię niemal do szaleństwa? Nic dziwnego! Często bowiem zdarza się, że bałagan na półkach oraz w szufladach pełnych plików nieposegregowanych sprawozdań, umów, gwarancji oraz rachunków sprawia, że poszukiwany akurat w danym momencie niezbędny dokument znika w tajemniczych okolicznościach i odnalezienie go graniczy niemal z cudem.

Masz dość tej nagminnie powtarzającej się sytuacji? Nie przejmuj się, skuteczne rozwiązanie Twoich problemów jest znacznie prostsze niż myślisz! W prawidłowej organizacji dokumentacji skutecznie pomogą Ci segregatory (np. od cenionej marki Donau bądź Esselte), z których na co dzień korzysta niemal każde małe, średnie oraz większe przedsiębiorstwo. Jak wybrać idealny segregator na dokumenty i zaprowadzić porządek w papierach? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Segregatory na dokumenty - czy wiesz komu zawdzięczamy ten funkcjonalny wynalazek?

Choć niektórym może wydać się to dość zaskakujące to wbrew pozorom segregator nie jest wynalazkiem współczesnego świata. Jego historia rozpoczyna się bowiem już w 1896 roku (!) kiedy to Louis Leitz zaprojektował pierwszy mechanizm dźwigniowy wykorzystywany po dziś dzień w segregatorach, który miał raz na zawsze rozwiązać problem nieustannie rosnących plików dokumentacji oraz korespondencji, której w tamtych czasach nie brakowało.

Pomimo faktu, że od tamtej pory minęło już ponad 125 lat, a postęp technologiczny doprowadził do cyfryzacji oraz znacznego zmniejszenia papierologii, to segregatory na dokumenty wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem i stanowią niemalże obowiązkowy element wyposażenia każdej kancelarii, biura, korporacji, czy każdego innego miejsca, w którym nie brakuje dokumentów.

Segregatory A4 i A5 w naszym sklepie

Krótka charakterystyka segregatorów na dokumenty

Zanim przejdziemy do omówienia kwestii, które warto mieć na względzie decydując się na zakup konkretnego segregatora, przyjrzyjmy się jego charakterystyce. Segregator na dokumenty to swoista odmiana skoroszytu służącego do archiwizowania dokumentów, którego cechą charakterystyczną jest twarda oprawa wykonana z solidnej i odpornej na uszkodzenia tektury. Dzięki solidnej budowie produkt ten skutecznie zabezpiecza przechowywane w nim kartki przed pogięciem się oraz zniszczeniem, a umieszczona na jego grzbiecie dziurka pozwala na bezproblemowe zdjęcie go z półki nawet wówczas, gdy zajmuje on całą jej wysokość.

Dostępne obecnie segregatory na dokumenty występują w wielu rozmaitych formatach (m.in. A4, A3, A5 oraz niestandardowej wielkości B6), a także w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych. Dodatkowo, poszczególne modele segregatorów biurowych różnią się od siebie sposobem otwierania, dzięki czemu z łatwością można znaleźć produkt optymalnie dopasowany do indywidulanych potrzeb.

Rodzaje segregatorów

Jeżeli dotąd wydawało Ci się, że poszczególne segregatory na dokumenty tak naprawdę niczym się od siebie nie różnią i każdy producent (niezależnie od tego czy jest to Donau, Esselte, czy też Herlitz) proponuje tak naprawdę dokładnie to samo, to z pewnością zaskoczy Cię fakt, że produkt przeznaczony do przechowywania plików papierów może pochwalić się aż 6 rodzajami!

 • segregator biurowy - jeden z najbardziej uniwersalnych segregatorów wśród wszystkich rodzajów, który doskonale sprawdza się zarówno w domu, jak i w biurze. Jego cechą charakterystyczną jest prosta konstrukcja, która w zależności od wybranego modelu (oraz formatu) wzbogacona jest w dodatkową szynę umieszczoną przy kółkach, która pozwala na trzymanie wszelkich dokumentów w jednym miejscu oraz w kółko na grzbiecie niezwykle pomocne, gdy produkt ściąga się z półki. Cena tego typu produktów mieści się w przedziale 4-10 zł, choć oczywiście można znaleźć droższe projekty.
 • archiwizacyjny segregator na dokumenty - tego typu segregator w klasycznej wersji posiada budowę podobną do jego biurowego odpowiednika, jednak w ofercie wielu sklepów można znaleźć również jego inną odsłonę, a mianowicie ścięte segregatory archiwizacyjne, które z łatwością możesz również przechowywać na półkach.
 • segregator plastikowy - to produkt o miękkiej i lekkiej konstrukcji, w związku z czym lepiej sprawdza się raczej do przechowywania w pozycji poziomej. Ze względu na swoją ograniczoną pojemność oraz budowę składającą się z przegrody przeznaczonej do przechowywania papierów, segregatory plastikowe wykorzystywane są przede wszystkim do trzymania w nich podręcznych i najpotrzebniejszych arkuszy. Jego cena wynosi od 4 do nawet 16 złotych, a oferuje je m.in. taki producent jak Esselte.
 • segregator ofertowy -produkty te wyróżniają się solidnym i eleganckim designem, a wszystko to dlatego, że pełnią one funkcję reprezentacyjną. To właśnie te segregatory na dokumenty wykonane są ze skóropodobnego materiału, a ich znakiem rozpoznawczym są dodatkowe kieszenie przeznaczone do umieszczenia w nich spersonalizowanych dokumentów opatrzonych firmowym logo. Dzięki tak zaprezentowanej ofercie każdy z potencjalnych kontrahentów z pewnością nie zapomni o Twojej marce.
 • segregator premium - to segregator, którego cena może wynosić nawet powyżej 80 złotych, a wszystko to ze względu nie tylko na jakość wykorzystanych do jego wykonania materiałów, ale również na przedłużającą jego trwałość okleinę zastosowaną we wnętrzu, jak i wszelkie inne udogodnienia takie jak np. kieszenie i przegródki.
 • segregator do akt osobowych - jeśli chodzi o konstrukcję nie różnią się one raczej od wspomnianych wcześniej rodzajów, jednak nadużyciem byłoby stwierdzenie, że są takie same. Istotnym wyróżnikiem, który posiadają tego typu segregatory jest fakt, że są one podzielone na 3 sekcje, a ponadto w ich wnętrzu znajdują się liczne wielokolorowe zakładki, co w efekcie sprawia, że są one obowiązkowe w każdym miejscu pracy.

Jak wybrać odpowiedni segregator na dokumenty? - 7 najważniejszych kryteriów

 • FORMAT

Wielkość segregatorów należy odpowiednio dopasować do rozmiaru przechowywanych w nich dokumentów. Jeżeli szukasz rozwiązania, które pomoże utrzymać Ci w porządku standardowe kartki wybierz segregator A4, który wraz z wpinanymi koszulkami zapewnią wszelkim dokumentom solidną ochronę i sprawią, że pozostaną one w nienaruszonym stanie.

 • RODZAJ MECHANIZMU RINGOWEGO

To właśnie ta kwestia przesądza o tym jak duża będzie ilość plików, które z łatwością uda Ci się przechować we wnętrzu segregatorów. Największą popularnością cieszą się zapięcia ringowe, a więc takie które pozwalają na wpinanie arkuszy do pierścieni w kształcie litery "O" bądź "D".

 • SZEROKOŚĆ GRZBIETU

Rozważając zakup konkretnego segregatora Donau (bądź każdego innego) warto wcześniej zastanowić się nad tym, jak duża ilość umów i innych papierów będzie w nich przechowywana. Im większą szerokość wybierzesz, tym więcej w nim zmieścisz.

 • MECHANIZM DŹWIGNIOWY

To rozwiązanie, które spodoba się miłośnikom intuicyjnych działań - dzięki mechanizmowi dźwigniowemu można szybko rozpinać i umieszczać dokumenty w segregatorze, tym samym dzieląc je na poszczególne kategorie.

 • OCZKO RADO LUB/I OCZKO BRZEGOWE

Zarówno jeden jak i drugi element ma wpływ na komfort użytkowania segregatora - oczko rado to montowany na przedniej okładce otwór pozwalający na jego bezproblemowe zamknięcie, a oczko brzegowe, to umiejscowiona na grzbiecie dziura ułatwiająca ściągnięcie go z półki.

 • DOCISKACZ

Jeżeli obawiasz się, że nawet pomimo zastosowania projektu od Donau (bądź innego) dokumenty będą żyć własnym życiem i szybko z niego wypadną, to wybierz produkt wyposażony w dociskacz dbający o to by wszystkie papiery pozostały w zwartym szyku.

 • KIESZONKA NA ETYKIETĘ

Segregator bez kieszonki na etykietę to raczej niegodny uwagi produkt - jeżeli chcesz aby w biurze Twojej firmy naprawdę panował porządek wybierz projekt z boczną etykietą, którą będziesz mógł dowolnie oznaczyć. Tak opisany segregator z łatwością ułatwi poszukiwania poszukiwanego w danej chwili dokumentu.

Organizacja biurowych papierów w segregatorze - czego nie powinno w niej zabraknąć?

Choć segregator bez wątpienia pomaga uporządkować dokumenty i sprawia, że każda strona ma zapewnioną odpowiednią oprawę i ochronę (jeśli oczywiście korzystamy z koszulek), to nie da się ukryć, że przy większej ilości papierów łatwo jest się pomylić. To właśnie wtedy na ratunek przychodzą akcesoria, które oferuje niemal każdy znany producent akcesoriów biurowych. Mowa tutaj oczywiście o kolorowych wkładach, numerycznych i alfabetycznych przekładkach, a także kartkach i różnych innych znacznikach, które po dokładnym opisaniu z łatwością naprowadzą Cię czy poszukiwane informacje znajdują się tej właśnie sekcji, czy też konieczne okaże się zajrzenie w inne kategorie.

Który producent oferuje najlepsze segregatory?

Choć ciężko byłoby zliczyć wyłącznie na palcach jednej ręki firmy, które w swoim różnorodnym asortymencie artykułów przeznaczonych do biura oferują segregatory na dokumenty, to warto podkreślić fakt, że tylko kilka z nich cieszy się znacznie większą popularnością niż inne.

Donau

Jedną z nich jest bez wątpienia producent Donau, a więc marka założona w Wiedniu w 1954 roku, która z artykułów szkolnych oraz tych do biura uczyniła swój znak rozpoznawczy. Jednym z najbardziej popularnych produktów Donau są bez wątpienia segregatory z kolekcji Master, z których każdego dnia korzysta wiele tysięcy biur na cały świecie. Oprócz swojego flagowego projektu, producent Donau oferuje również rozmaite produkty piśmiennicze, zakładki indeksujące, samoprzylepne bloczki, czy też półki na dokumenty. Segregatory oraz wszelkie inne projekty austriackiej firmy Donau bez dwóch zdań pozytywnie wpływają na efektywność pracy.

Esselte

Równie popularną co Donau marką jest niemiecki producent oraz dystrybutor produktów do biur - Esselte, który w swojej ofercie posiada nie tylko segregatory, ale również teczki, okładki, zszywacze, akcesoria komputerowe oraz inne produkty. Marka powstała ponad 108 lat temu w Szwecji i z początku tylko tam oferowała swój asortyment, jednak jej ogromna popularność sprawiła, że z czasem normą stała się wysyłka produktów na całą Europę, a w późniejszych latach rosnąca w siłę Esselte wykupiła inne firmy i stworzyła światową potęgę.

Segregatory biurowe - gdzie możesz kupić tego typu produkty?

Ta kwestia z pewnością nie sprawi Ci zbyt dużych problemów, ponieważ obecnie segregatory można znaleźć nie tylko w specjalistycznych sklepach oferujących artykuły szkolne i biurowe oraz sklepach online, ale również w najpopularniejszych marketach, które często okazują się doskonałym ratunkiem na tzw. "ostatnią chwilę".

Jeżeli zależy Ci na produktach, które mówiąc wprost nie zniszczą się po kilku tygodniach użytkowania i okażą się niezwykle funkcjonalnymi akcesoriami, to wybierz sklep, który specjalizuje się w tego typu asortymencie. Kupując w takim miejscu segregator Donau, Esselte lub inny możesz mieć pewność, że przednia strona nie odpadnie już w drodze do domu i twardy skoroszyt posłuży Ci przez wiele kolejnych lat.

Godną uwagi propozycjami są bez wątpienia nasze segregatory, które wybierane są zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne poszukujące rozwiązań odznaczających się jakością. Wśród przygotowanych propozycji znajdziesz wyłącznie najlepsze propozycje, które sprawią, że codzienna praca stanie się o wiele prostsza.

Zadbaj o porządek i już dziś wybierz jeden z licznie dostępnych produktów. W celu realizacji zamówienia dodaj wybrane produkty do koszyka i zapłać za zawartość koszyka, a potwierdzenie oraz wszelkie niezbędne informacje takie jak wysyłka, czy kontakt zostaną do Ciebie przesłane mailem. W razie pytań, na dole strony znajdziesz wszelkie niezbędne informacje kontaktowe.

Dodaj komentarz