Druk KW Kasa Wydała - dowód wypłaty

Format A6/80 kartek, wielokopia. Indeks 402-5


Dostępność: W magazynie

Cena Netto: 2,59 zł Z Vat: 3,19 zł
Pełen opis produktu
Szczegóły
Format A6/80 kartek, wielokopia. Indeks 402-5

Co to jest druk KW?

Dokument KW jest popularnym dowodem kasowym dla firm, stosowanym powszechnie w obrocie gospodarczym. Skrót KW oznacza “kasa wydała”, a zatem dokument ten potwierdza wypłatę gotówki z kasy. Dostępne są różne opcje tworzenia druku KW - online, w serwisie internetowym, za pomocą programu komputerowego lub ręczne, samodzielne wypisanie gotowego druczka KW zakupionego w sklepie stacjonarnym lub sklepie internetowym. Druk ten okazuje się być przydatny w sytuacji, gdy musimy potwierdzić zapłatę za konkretną fakturę lub wydać zaliczkę pracownikowi na zakup określonych towarów do firmy.

Co powinien zawierać druk KW?

Jest to dokument bardzo zbliżony budową, zawierający takie same elementy jak druk KP (kasa przyjęła). Na dowodzie wypłaty KW znajdziesz:
  • dane firmy, która wypłaca gotówkę (nazwa firmy, jej adres oraz NIP) naniesione ręcznie lub pieczęcią firmową,
  • informację, komu wypłacana jest gotówka,
  • miejsce wystawienia dokumentu KW,
  • data wystawienia dokumentu KW,
  • numer kolejny KW,
  • opis określający w jakim celu kwota została wypłacona,
  • wartość danej wypłaty,
  • podpis osoby wypłacającej kwotę,
  • podpis osoby przyjmującej kwotę.

Jak wypełnić druk KW?

Podobnie jak z dokumentem wpłaty KP, dokument wypłaty KW sporządza się w dwóch egzemplarzach - oryginał i kopia. Druk ten jest szczególnie ważny dla strony wypłacającej, gdyż jest jedynym dowodem, iż przyjmujący kwotę otrzymał określoną wartość środków pieniężnych. W sieci znajdują się liczne wzory druku KW i programy księgowe umożliwiające wystawianie i drukowanie druku KW. Możliwe jest też zakupienie gotowego bloczka druków KW. Nie dziwi fakt, że to rozwiązanie jest bardzo popularne. Ręczne wypełnianie i podpisywanie dokumentu wypłaty jest dużo szybsze i wygodniejsze niż generowanie odpowiedniego dokumentu w programach komputerowych, drukowanie w dwóch kopiach i ręczne podpisywanie. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy nie mamy wygodnego i natychmiastowego dostępu do programu księgowego, komputera oraz drukarki. Samokopiujące formularze druku KW za jednym wypisaniem tworzą zarówno oryginał jak i kopię dokumentu, 24h na dobę, bez dostępu do żadnego urządzenia elektronicznego.

O czym trzeba pamiętać wypełniając dokument KW?

W trakcie wypełniania druku KW nie można zapomnieć o czytelnym i przejrzystym charakterze pisma. W celu przyspieszenia wypisywania dokumentu wypłaty KW, można posłużyć się pieczęcią firmy zamiast ręcznie wprowadzać jej dane na formularzu. Należy jednak pamiętać, że na druczkach samokopiujących, pieczęć może się nie odbić na kopii dokumentu, dlatego oprócz oryginału, należy ją powielić również na kopii. Aby ten typ dokumentu był ważny, należy dokładnie sprawdzić poprawność wpisanych na niego danych. Nie obejdzie się także bez podpisu obu stron. Strona wydająca gotówkę musi koniecznie zatrzymać tego typu dokument, gdyż jest to jedyne potwierdzenia wydania gotówki z kasy.
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Producent Nie
Recenzje
Napisz własną recenzję

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać recenzję. Proszę się zalogować lub zarejestrować

Tagi produktów
Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.