Rolki termiczne

Rolki termiczne, czyli rolki do kas fiskalnych to rzecz, której nie może zabraknąć w sklepie lub firmie usługowej, której obowiązkiem jest prowadzenie ewidencji sprzedaży. Każdy kto miał do czynienia z wystawianiem paragonów wie, jak szybko rolki do kas się kończą i jak duży ich zapas powinno się mieć. Nasz sklep oferuje różnego rodzaju termiczne rolki do kas, a także inne niezbędne wyposażenie biurowe.

Rolka termiczna i jej właściwości

Prawie wszystkie dostępne na rynku kasy fiskalne wykorzystują technologię druku termicznego. Bez względu na rodzaj działalności i sprzedawanych produktów lub usług, rolki do kas to niezbędny element wyposażenia biurowego. Jedna z najpopularniejszych firm, która produkuje tego typu akcesoria do kas fiskalnych jest Emerson. Rolki termiczne od tego producenta są najwyższej jakości, a w tym przypadku jest ona bardzo ważna. Bowiem zgodnie z obowiązującym prawem, wszystkie zużyte rolki termiczne muszą być przechowywane przez 5 lat i być gotowe do kontroli przez Urząd Skarbowy. Od strony klienta rolki do kas są używane tylko i wyłącznie do wystawienia paragonu lub druku potwierdzenia płatności, jednak od strony właściciela biznesu, rolki termiczne muszą być wytrzymałe, a druk na nich wyraźny tak długo, jak to tylko możliwe. Jakość tego produktu dyktuje jego czytelność, która musi być nienaganna przynajmniej przez okres 5 lat.

Termiczne rolki wykorzystywane są również w terminalach płatniczych oraz parkometrach. Właściwie ciężko byłoby znaleźć miejsce usługowe lub sklep, w którym ich nie ma. Papier termiczny znaleźć można również w każdym domu, chociażby w formie gwarancji na zakupiony produkt lub paragonu.

Rozmiary i rodzaje rolki termicznej

Na rynku dostępne są różne rozmiary rolki do kas. W zależności od rodzaju urządzenia (jest wiele modeli kas fiskalnych i terminali płatniczych) należy wybrać odpowiedni dla siebie wymiar. Rolki muszą być idealnie dopasowane tak, aby zmieścił się na nich cały druk. Nie mogą być też za szerokie i zbyt długie, ponieważ nie zmieszczą się do kasy i drukowanie na nich będzie niemożliwe. Najpopularniejszą jest rolka termiczna 57x30 Emerson, ale w naszej ofercie dostępne są również mniejsze i większe rozmiary, bowiem rolki termiczne mogą mieć długość nawet kilkudziesięciu metrów! Niektóre z naszych rolek mogą być spersonalizowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Cena uzależniona jest od rozmiaru i ilości zamawianych sztuk.

Bardzo ważną cechą rolki do kas jest grubość i gęstość papieru. Standardowa wartość to 55 g na m2. Warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu, ponieważ to od jakości i grubości papieru zależy czytelność druku, który jak wiadomo, w przypadku kas fiskalnych jest bardzo ważny.

Rolki termiczne

Rolki termiczne do parkometru

W naszej ofercie dostępne są również specjalistyczne rolki termiczne, których używa się do automatów parkingowych i drukowania biletów. Charakteryzują się one większą gęstością papieru (jest to aż 120 g na m2), ponieważ ze względu na swoje przeznaczenie muszą mieć zwiększoną wytrzymałość oraz być odporne na warunki pogodowe i wilgoć.

Oferta naszej firmy umożliwia wykonanie dowolnego nadruku reklamowego na rolce do automatów parkingowych, a także wybór wszystkich parametrów (grubość papieru, szerokość i długość rolki). Cena takiej rolki zależna jest od rodzaju zamówienia.

Jak działają rolki termiczne?

Termiczne rolki do kas wykonane są z papieru bazowego, emulsji termoczułej oraz powierzchni zabezpieczającej. W emulsji termoczułej zawarty jest sensybilizator, który jest czuły na działanie temperatury głowicy drukarki. Podczas drukowania paragonu następuje stopienie sensybilizatora, czego efektem jest ciemny nadruk na papierze. "Zwykły" papier używany do tradycyjnych drukarek laserowych nie nadaje się do kas fiskalnych.

Rolki do kas - oferta dla firm

Oferty na rolki termiczne na naszej stronie internetowej kierowane są do wszystkich właścicieli firm, którzy prowadzą ewidencję sprzedaży swoich produktów i usług. Wszystkie akcesoria i rolki do kas, które sprzedajemy są najwyższej jakości i spełniają wszystkie normy. Cena produktów uzależniona jest od rodzaju i wielkości zamówienia. Ponadto posiadamy bony podarunkowe dla klientów, których zamówienie przekroczy 1000 złotych netto. Oprócz rolek posiadamy w ofercie również inne specjalistyczne oraz niezbędne produkty wyposażenia biurowego, takie jak tonery oraz materiały do pakowania paczek (stretch, taśmy, folie pęcherzykowa, kartony i inne). Po dodatkowe informacje zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, a także do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu online.

Nie prowadzimy sprzedaży stacjonarnej, każde zamówienie dostarczamy do klienta.

Termiczne rolki do kas to niezbędne wyposażenie każdego sklepu i działalności prowadzącej ewidencję sprzedaży. Kasy fiskalne to codzienność wielu biznesów, dlatego oferta naszego sklepu została stworzona tak, aby zapewnić niezbędne wyposażenie biurowe dla każdej działalności.

Dodaj komentarz