Gdzie wykorzystuje się etykiety termotransferowe?

Etykiety termotransferowe są bardzo popularną odmianą etykiet, wykorzystywaną w wielu miejscach. Przede wszystkim są one stosowane na powierzchniach:

  • twardych,
  • sztucznych,
  • naturalnych,
  • papierowych.

Najczęściej stosuje się je na drewnie czy też wyrobach ceramicznych. Zachowana jest w tym przypadku wysoka jakość druku, ale też dbałość o to, aby etykiety poradziły sobie z negatywnymi czynnikami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Etykiety wykorzystywane na magazynach i halach produkcyjnych

Etykiety termotransferowe świetnie będą spisywać się przede wszystkim na magazynach oraz halach produkcyjnych, gdzie są one szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki ich trwałości nie trzeba jednak obawiać się, że ulegną one uszkodzeniom. Specjalna technika umożliwia odczytanie kodów kreskowych przez nowoczesne czytniki, nawet gdy znajdują się pod grubą warstwą folii. W ten sposób praca magazynierów jest znacznie ułatwiona i bardziej efektywna.

Z jakiego papieru powstają etykiety termotransferowe?

Tworzenie etykiet termotransferowych to skomplikowany proces, za który odpowiedzialne są wykwalifikowane osoby. Do tworzenia takich etykiet wykorzystuje się papier:

  • matowy,
  • błyszczący,
  • półmatowy.

Oczywiście ostateczny wybór uzależniony jest od przeznaczenia etykiet i miejsca, w którym znajdą zastosowanie.

Zalety etykiet termotransferowych

Jedną z największych zalet etykiet termotransferowych jest to, że zachowują one doskonałe kolory, zgodne z projektami graficznymi dostarczonymi do drukarni. Wykorzystywać można je nie tylko na magazynach i halach produkcyjnych, ale też w zakładach odzieżowych. Druki termotransferowe cechują się ogromną wytrzymałością i odpornością na negatywne działanie światła lub podwyższonej temperatury. Można je więc z powodzeniem nanosić chociażby na koszulki, projektując samemu ciekawe grafiki. Nanosi się tym samym na odzież różnorodne symbole, a przy tym zachowuje się ich głębię kolorów, niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonana jest koszulka czy też inny typ odzieży.

 

Dodaj komentarz